Artykuły

Na czym polega fachowy odbiór mieszkania?

Zakup mieszkania, należy do jednych z ważniejszych decyzji życiowych i jest bardzo kosztownym przedsięwzięciem. Podczas wszystkich formalności jak i podczas odbioru mieszkania Kupujący jest bardzo podekscytowany, wyobrażając sobie, jak je urządzi i jak mu się będzie w nim mieszkało. W takim stanie nie dopuszcza do siebie myśli, że coś może być nie tak z jego nowym „domem” i dopiero podczas wykańczania i urządzania, gdy napotka na nieprawidłowości, zaczynają się kłopoty. Mimo to niejeden spodziewający się odbioru mieszkania Klient zastanawia się, czy odbierać mieszkanie z inspektorem czy jest w stanie zrobić to sam. 


Na czym polega fachowy odbiór, co go wyróżnia, jakie elementy sprawdzane są w mieszkaniu. Na te pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Czytaj więcej: Na czym polega fachowy odbiór mieszkania?

Technologia budowy w budownictwie mieszkaniowym

W Polsce pojęcie budownictwa z „wielkiej płyty” ma raczej pejoratywne znaczenie. Ludzie kojarzą to określenie z osiedlami jednakowo wyglądających szkaradnych wieżowców lub falowców, które różnią się od siebie tylko kolorem elewacji. A i ta na ogół była wykonana wiele lat po wybudowaniu tych ogromnych i przytłaczających budynków mieszkalnych. Początkowo straszyły one wszystkie jednakową szarością. 

Niejednokrotnie słychać wśród dyskutujących na temat mieszkań osób deklaracje o tym, że za żadne skarby nie chcieli by mieszkać w takim betonowym klocku, że beton jest niezdrowy, ściany w tych budynkach są krzywe, słychać, co się dzieje u sąsiadów etc.

Czytaj więcej: Technologia budowy w budownictwie mieszkaniowym